Iceland v Česku končí

V Českej republike s najväčšou pravdepodobnosťou končí britský reťazec špecializujúci sa na predaj mrazených polotovarov Iceland. Postupne zatvára svoje predajne, v tých ešte fungujúcich nedopĺňa tovar a zároveň odpojil svoj e-shop, kde si už nič neobjednáte. Neslávne tak končí projekt, ktorý mal ešte nedávno veľké plány na expanziu.

Hrútiaca sa predajná sieť
Iceland postupne dokázal otvoriť desať predajní, avšak v minulých týždňoch už polovicu z nich uzavrel. Zákazníci už nenakúpia v Šterboholiach, na Chodove alebo na Lukách. Nefunguje ani pobočka v Hostivici pri Prahe alebo v Pardubiciach. V predajni na pražskom Ládví potom regály už zívajú prázdnotou, pretože reťazec sem nedopĺňa tovar.

Kto by chcel produkty nakúpiť online cez donedávna fungujúci eshop, má smolu, pretože sa tu dozvie, že jeho prevádzka bola ukončená, a to bez akéhokoľvek ďalšieho vysvetlenia. Na webe nie je ani upozornenie, že veľká časť predajní už nefunguje. Ľudia, ktorí v nich mali vo zvyku nakupovať, tak môžu vážiť aj pomerne dlhú cestu zbytočne.

Iceland zatiaľ vydáva nejednoznačné oznámenia o tom, čo sa vlastne deje. „V Icelande dochádza k určitej reštrukturalizácii a musí prebehnúť nejaké zmeny. Ten systém a spôsob, akým to fungovalo doteraz, neboli úplne efektívne a niečo sa s tým muselo urobiť,“ povedal pre server idnes.cz marketingový manažér Petr Langmaier. Nekomentoval však, či spoločnosť skutočne opúšťa český trh.

Ale vzhľadom k tomu, že firma situáciu voči zákazníkom prakticky nijako nekomunikuje a predavačky ich odkazujú na nefungujúci eshop, vyzerá to na divoký odchod z Českej republiky a hlasné buchnutie dverami.

Problematický sortiment
Je otázkou, čo za koncom veľkolepých plánov Icelandu stalo. Moderné je zvádzať všetko na brexit, ktorý do určitej miery narušil dodávateľské reťazce, avšak iné spoločnosti sa s tým vyrovnať zvládli, ako napríklad Marks and Spencer, ktorý okrem módy taktiež vo veľkom predáva potraviny.

Možno pravdepodobnejším vinníkom bude nie príliš kvalitný sortiment, ktorý Iceland už z podstaty veci ponúka. Je zameraný na mrazené produkty nevalnej kvality, ktoré dobre vyzerajú predovšetkým na obrázku v letáku, ale nijako zvlášť dobre nechutia.

Treba tiež dodať, že presne pred týmto typom produktov na tomto webe neustále varujeme. Ide o ultra spracované potraviny, ktoré so sebou nesú množstvo zdravotných rizík, pokiaľ sú konzumované dlhodobo. Štúdie poukazujú na súvislosť s rozvojom civilizačných chorôb, ako je cukrovka, obezita, demencia či rakovina. A Iceland je práve na predaji týchto produktov založený.

Sponsor

pr články

Nejnovější příběhy

Prirodzené svetlo je pre naše zdravé dôležité

Recept na pevné zdravie by sa nám v dnešnej dobe hodil snáď viac ako inokedy. Už dlhšie ako rok čelíme nebezpečnému koronavírusu a snažíme...

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D, K. No...

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....

Česká republika má jednu z najvyšších inflácií v Európe

Posledná zverejnená hodnota inflácie je takmer 13 percent, čo je najväčšie číslo od roku 1998. Ekonómovia predikujú, že v lete sa môžeme vyšplhať až...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...