Súboj Windscribe Free verzus OVPN: Čo vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Windscribe VPN Free, alebo bude lepšie Astrill VPN? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, pričom konečné skóre je 7,8/10 : 7/10.

Nameraná rýchlosť Windscribe Free VPN verzus Astrill VPN, kto je rýchlejší?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc Windscribe VPN Free a Astrill VPN.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 25 Mb/s, prípade druhé 119 Mb/s. Windscribe Free VPN sa ukázala o 94 Mb/s pomalší ako Astrill VPN.

Upload Windscribe Free je 26 Mb/s. Astrill sme v priemere namerali 121 Mb/s. Je tak o 95 Mb/s rýchlejšie.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 21 ms. Konkurenčné Astrill VPN sme namerali priemerných 17 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže Windscribe Free VPN v porovnaní je o 4 ms horšie.

Bodové ohodnotenie Windscribe Free vs Astrill tak je 3/10 : 7/10.

Vie Windscribe VPN Free streamovať Netflix?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Windscribe Free VPN toto dokáže. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, Astrill zahraničné Netflix odblokovať zvládne.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, Astrill VPN takú funkciu má. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube zahŕňa.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a blokovanie reklám. Napríklad Windscribe Free ponúka ochranu pred únikom DNS a Astrill napríklad ponúka funkciu whitelistingu.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 8/10 verzus 9/10.

Ako si vedie Windscribe Free v ponuke počtu serverov a krajín?

Šírka ponuky serverov môže napovedať o rýchlosti pripojenia, Windscribe Free ponúka 25 serverov. V zozname Astrill sme sa dopočítali 90 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 65 menej .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u Astrill dosiahol počet 19. Porovnávaná VPN ponúka 11, teda o 46 menej. Tu tak prehráva.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Windscribe Free vie neobmedzene. Astrill VPN povoľuje pripojiť súčasne 5 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku porovnania VPN.

Ktoré platformy vedia Windscribe VPN Free a aké ponúka Astrill VPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Windscribe Free zvláda prístroje na platforme Android a zvláda prístroje iPhone. Druhá Astrill VPN systém iOS pokrýva, prístroje s OS Android vie bez problémov zabezpečiť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. Windscribe VPN Free má domov v Kanade. Sídlo druhej porovnávanej VPN je na Seychelách.

Služba Windscribe Free VPN nie je v slovenskom jazyku, Astrill slovensky nie je.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Windscribe Free VPN bodového súčtu 8/10 a Astrill má 7/10.

Cena v akcii Windscribe VPN Free – Astrill VPN

Astrill si možno zaobstarať od 10,07 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať za darmo. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvé VPN a 2/10 pre druhú porovnávanú VPN.

Sponsor

pr články

Nejnovější příběhy

Ľudia objavili tajnú silu tabliet do umývačky

Pokiaľ máte doma umývačku, tablety do umývačky používate pravidelne. Dokážu vám ale pomôcť aj s inými vecami, než je umývanie riadu v umývačke a...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...

Kvalitná zrnková káva alebo kde zakúpiť kvalitné kávové zrná?

Niektorí ľudia si nedokážu život bez šálky kvalitnej kávy predstaviť. Pitie nápoja s relatívne vysokým obsahom kofeínu pre nich nepredstavuje obyčajnú konzumáciu, ale aj...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu trávit čas...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní ranní ledové...