Prešľapy s vlasmi, ktoré vám môžu pridať aj niekoľko rokov

Všetky chceme vyzerať mlado a atraktívne. A úprava vlasov nám v tej snahe môže značne pomôcť, ale aj nám podraziť nohy. Aké sú najväčšie vlasové průšvihy, ktoré nám rozhodne neprospejú?

Na začiatku treba povedať, že mladá tvár zachráni všetko, aj rôzne kadernícke prešľapy. Avšak po štyridsiatke už je namieste účes voliť starostlivejšie. Môže nám totiž prospieť, ale aj značne uškodiť. Čomu sa teda vyhnúť, pokiaľ si chceme zachovať stále mladistvý vzhľad? Všeobecne platí, že všetkého veľa škodí, toho sa môžeme na začiatok držať.

V príliš dlhých vlasoch splývajúcich pozdĺž tváre už bohužiaľ nebudeme vyzerať ako víly, skôr vynikne tvár, ktorá už má tendenciu trochu vädnúť. Vzhľadom k tomu, že po štyridsiatke máloktorej z nás narastú husté vlasy po zadok, veľa žien siahne po umelom predĺžení. Ani to situáciu nezachráni, vyzerá to neprirodzene a roky nám to skôr pridá. Ako ideálnu dĺžku pre zrelšie ženy kaderníci odporúčajú po kľúčnej kosti, ktorá dodá patričný objem a šmrnc.

Veľmi krátke vlasy
Dobrý nie je ani druhý extrém, úplne krátke vlasy. V tých vyniknú všetky detaily tváre, na ktoré už nechceme príliš upozorňovať. Vačky pod očami, previsnuté viečka, prvé vrásky, povädnuté rysy okolo úst. Vzdušný polodlhý účes nám urobí rozhodne lepšiu službu.

Šedivé vlasy
V poslednej dobe je poznať trend priznať šediny. A je fakt, že studený šedivý odtieň (ktorému však tiež musíme venovať starostlivosť) veľa žien pristane a spolu s vhodným strihom môže vyzerať veľmi elegantne. Nechodiť stále ku kaderníkovi na dofarbovanie odrastov je príjemné aj pre našu peňaženku. Je však nutné vziať do úvahy, že tým priznáme vek. Bohužiaľ, je to tak, šedivé vlasy môžu pristane, ale žiadnu ženu neomladí.

Kontrastné farby
Príliš výrazné farby kontrastujúce s pleťou tiež nie sú pre ženy 40+ to pravé, pretože zvýraznia nedokonalosti, ktoré už v tom veku má na tvári každá z nás. Ak sa chceme farbiť z dôvodu oživenia odtieňa alebo zakrytia šedín, je oveľa vhodnejšie zvoliť farbu blízku našej pôvodnej, bude pôsobiť lichotivejšie.

Princeznovské kučery
Dlhé nakulmované lokne unesie možno účastníčka maturitného plesu, aj keď aj tam už ide o účes trochu vyšlý z módy, ale u zrelšej ženy lokne pôsobia dvojnásobne neprirodzene. Dobrú službu nám urobia skôr vzdušné plážové vlny, ktoré nie je ťažké vytvoriť ani v domácich podmienkach a vymažú nám niekoľko rokov.

Prežehlené vlasy
Príliš lichotivo ale nepôsobia ani vlasy vyžehlené úplne do rovná, ktoré potom trochu mŕtvo visí okolo tváre a dodávajú mu unavený, povolený vzhľad.

Helma
Žiaducu službu nám neurobí ani prílišný objem, ku ktorému sme si dopomohli mohutným tupírovaním a lakovaním, ktoré vytvoria z vlasov nepriestupnú pevnú helmu. S takým monštrom na hlave bohužiaľ nebudeme vyzerať ako mladé dievča s korunou hustých vlasov, ale skôr ako prísny prízrak učiteľky či úradníčky z čias dávno minulých.

Sponsor

pr články

Nejnovější příběhy

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě velmi zajímalo...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní ranní ledové...

Padparadscha

Označení Padparadscha patří pro velmi vzácný safír a znamená to lotosový květ a původ tohoto slova pramení až ze Srí Lanky. Zde jsou také...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc a také...

Chcete naštartovať svoj biznis počas rodičovskej, ale neviete ako na to? Založte si e-shop

Stále viac žien počas rodičovskej dovolenky rozbieha vlastné podnikanie na internete. Nie všetky ale vedia, ako taký e-shop založiť a začať na ňom zarábať....